Alea iacta est- Kostky jsou vrženy.

6. září 2008 v 19:38 | Sallema |  Jednorázové

Tak další jednorázovka. Tentokrát o Bellatrix a Siriovi z jiného pohledu.


Alea iacta est- Kostky jsou vrženy.
Mladá žena seděla ve svém pokoji u Lorda Voldemorta. Připadala si jako vězeň, který vraždí někomu pro zábavu. Sama se začala nenávidět za to, co dělala. Před měsícem musela zabít svého manžela přímo před očima jeho kmotřence. Přemýšlela o pomstě. Díky tomu se stala nejvěrnější služebnicí Temného pána, ale radost z toho neměla. Nikdo o jejich vztahu nevěděl, protože ho kryli a stejně tak i svou dceru.
Hned jak se vrátila po schůzi, zhroutila se do křesla a plakala jako malé dítě. Ale po tom co se stalo před měsícem, se hrozně vinila a obviňovala. Vstala od stolu a podívala se na něj, dřív se na něm vršily hromady pergamenů a brků, ale teď se tam nacházelo pouze třpytivé zrcátko. Podívala se na něj a v očích se jí objevily slzy vzteku a smutku, který ve společnosti skrývala. Toužila po tom, ať se tam objeví její jediná láska a přítel. Už nemohla déle čekat, a tak se rozhodla k radikálnímu kroku.
Vydala se tiše z Paláce zla a přemístila se na Grimlaundovo náměstí, tam pomyslela na dům číslo12 a ten se jí zjevil. Vešla tiše dovnitř a rozhlédla se po vstupní hale, nic se nezměnilo od její poslední návštěvy, ale to tu byla ve dne těsně před tím, co se stala ta hrozná věc. Teď se blížila půlnoc a ona už věděla, že tu je. Musel tu být, jinak by tu byla marně. Šla najisto do místnosti, kde se scházeli. Když otevřela dveře a spatřila vyčerpaného chlapce choulícího se pod křídly hypogryfa. Tiše vzlykal do křídel svého zvířecího přítele. Bylo jí ho líto.
,
Musím ho vztáhnout z té deprese, ve které je. Jeho kmotr by si přál, aby porazil muže, který zničil jak jí tak tomuto chlapci život. Tělo i srdce chtělo křičet bolestí a nenávistí.
"Nenávidím Tě Voldemorte, nenávidím Tě za to cos, mu udělal!" Rychle se otočila a vyběhla z domu. Přemístila se pryč a chystala se odejít zase pryč od všech vzpomínek.
Vešla do pokoje v Temném sídle a napsala dopis, který měl být její poslední. Vyčarovala nůž a podřízla si zápěstí, ze kterých začala vytékat rudá krev.
Po chvíli zavřela oči a naposledy řekla:
"Miluji tě Siriusi Blacku! Já Bellatrix Lestrangová-Blacková!" a naposledy vydechla.
Pár měsíců poté se strhla poslední bitva mez Harrym Pottrem a lordem Vodemortem. Harry vyhrál. Pomstil spoustu lidí, které neznal nebo znal a velice miloval a obdivoval. Vyhrál jen díky poslednímu dopisu oné ženy, která ho v poslední den svého života navštívila. Začal ji obdivovat díky odvaze a díky dopisu, který změnil život celému světu a dalším generacím. Tom Rojvoj Raddle padl a tím pádem se naplnila věštba.
Nikdo nikdy nezjistil, co bylo v tom posledním dopise Bellatrix Lestrengové-Blackové. Toto tajemství si odnesla ona a Harry Potter do hrobu. Život plynul dál a dál a každý zapomněl na lidi, kteří zažili největší a nejkrutší válku celého kouzelnického společenství. Pro ostatní generace to byla už jen pouhá pověst, která kolovala životem lidí. Ale pověst to nebyla to věděl jeden člověk, který bloudil světem a snažil se zapomenout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama