5. kapitola

7. září 2008 v 20:00 | Sallema |  Utajené tajemství rodu


V malém pokoji seděl skoro patnácti letý chlapec, který ani nevěděl, že jeho rodiče žijí a lidé, u kterých žije, nejsou jeho příbuzní, ale ani ti za které se vydávají. Ale ani to on nevěděl, že se jeho bratr dozvěděl pravdu. Nikdy mu nikdo nic neřekl. Už mu to vadilo. Znovu mu přišlo na mysl znovuzrození Voldemorta, smrt Cedrika a celý Turnaj tří kouzelníků.
Od přátel dopisy nedostal, byl od světa kouzel úplně odtrhnut. Ale netušil, že se právě teď stal hlavním zájmu všech členů Fénixova řádu. Byli jimi jeho rodiče, kmotr, bratr, Brumbál, Petúnie, Vernon a Robert Dursleyovi, jeho teta, velitel bystrozorů a někteří jeho učitelé. Byl sám doma, protože Seijovi museli odvést Dudleyho na tábor. Měli přijet úplně jiní lidé a to mělo být už dnes.
Měli přijet lidé, kteří o něm nic neví. No ví, ale jen některé věci. Neví nic o tom, co zažil a jak se k němu chovali. Rozhodl se jít napít a umýt. Sešel pomalu dolů, protože jeho tělo bylo plné jizev, modřin a oděrek, které mu způsobil Richie Seija. Sešel do kuchyně a tam uviděl dopis, který byl adresován jemu. Nebyl, ale na pergamenu, ale na normálním papíře a v normální obálce. Bylo na ní jeho jméno a tak si dopis vzal. Přešel k lednici a vyndal si nějaké jídlo a začal jíst. Bylo mu jedno, že ho za to potrestají, ale už nejedl skoro dva týdny, které tady strávil. Od chvíle kdy se stala ta hrozná věc, kterou by neměl nikdo v životě zažít, a vůbec ne člověk, který ve svém životě stále jenom trpí. Dneska si uvědomil, že pokud bude hladovět tak bude pro Voldemorta snadnější oběť. Bylo mu sotva15 let a už bojoval s největším zlem, které kdy na Zemi bylo. Netušil, že spřádá plán jak ho srazit na kolena. Jak dojedl tak se zvedl a šel do pokoje, ve kterém měl všechny své knihy a ještě ty, které si koupil, dostal nebo si vypůjčil v knihovně, ale nevrátil. Na dopis, který nechal v kuchyni, úplně zapomněl.
Otevřel si první knihu a to o lektvarech. Byla z prvního ročníku, a začal se učit alespoň teorii, ve které plaval. Musel se je naučit, protože letos měl dělat zkoušky NKÚ. Doufal, že ho nebude prudit jako každý rok jeho jediný rival Draco Malfoy, který měl alespoň o pár zážitků lepší život než on. Než on slavný Harry Potter. Měl alespoň rodinu, i když ne nejlepší, ale měl ji. Byl rád, že má nějakou možnost vzpomínat na školní léta, která zažil a na to, co musel udělat pro to, aby se stal, tím čím je. Člověkem, který chápal, rozuměl, poradil, ale pro některé i ten tajemný mladík, který má svoje tajemství a bolest v životě.
Na Grimlaundově náměstí.
Ráno jak se všichni probudili, tak se sešli v kuchyni, kde se rozhodo, že akce, kterou připravili včera začne za dva dny. Tyto dva dny uběhli jako voda. Draco se spřátelil s Hermionou a Ginny, protože mu pomohly vyrovnat se s tím, že je Harry jeho bratr. Řekly mu také jaký je, co nesnáší. Jak pochopil on i jeho rodiče, hodně mu záleží na důvěře a pochopení. Nejvíce snad na lásce, kterou neměl velkou možnost poznat během svého života.
Den D nastal a dolaďovaly se poslední přípravy, které musely být splněny. Petúnie si nakonec vzala svou přítelkyni do jednoho salonku.
"Cisso, musím ti říct, že Dracovi a Harrymu nepřibude pouze jeden sourozenec, ale tři," řekla ji hned narychlo. Ta byla trochu zmatená.
"Tt to mi chceš říct, že jsem těhotná a čekám dvojčata?" vykoktala ze sebe vystrašeně.
"Ano je to, co jsem ti chtěla říct. Musíš se šetřit, nestresovat, protože jinak se jim může něco stát. Musíš to kvůli Voldemortovi ututlat,"poučila ji.
"Dobře, ale jak mám ututlat, že jsem těhotná. Vždyť muž, který byl můj lékař, jak jsem byla těhotná s Harrym a Dracem už nežije. Voldemort ho zabil, jak jsem mu řekla, že jsem potratila. To se mi narodil Harry."
"Přece jsi nezapomněla, že já i Severus, jsme lékouzelníci, a bystrozorové. A jinak můžeš chodit k milovskému lékaři, ke kterému chodím i já."
"Dobře, teď už pojďme," řekla a sešly do příjmacího sálu, kde Vernon křičel, ať jdou tam.
"Měj se dobře Draco, Luciusi. Napíšu vám od Harryho, snad mi půjčí svou sovu,"řekla Cissa oba je objala.
"Dobře. Miluju tě Cisso,"řekl ji Lucius a políbil ji.
"Mami, postarej se o něj. Nevím jaký je jinak než ve škole, ale je to můj bratr," požádal ji syn. Mezitím se rozloučila se všemi, co byli v této místnosti.
Po chvíli nastoupili do nejnovějšího auta, které měl Vernon. A vyjeli do neznáma.
Pokračování příště….
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ostruzina ostruzina | Web | 30. března 2009 v 12:25 | Reagovat

Super, ale chtělo by to to pokračování. :-)

2 miharu miharu | 12. července 2011 v 15:15 | Reagovat

Vypadá to moc zajímavě. Pokračuj prosíím.

3 Etiam in tellus Domini Etiam in tellus Domini | 15. února 2012 v 21:19 | Reagovat

Bude pokračovanie?

4 sam sam | 9. března 2014 v 20:18 | Reagovat

POkračování asi nebude co? :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama