4. Porada

7. září 2008 v 19:54 | Sallema
Lidi moc se, omlouvám, ale tuto část povídky jsem ztratila tak se omlouvám za kvalitu.

"Moc rád tě vidím Petunie, ale musíte si dávat pozor je velice krutá doba a válka začala. Nikdo z lidí netuší o hrozbě, která začne až se Voldemort objeví na veřejnosti,"řekl Brumbál své dceři.
"Ale já a Vernon se vrátíme a zůstaneme s Harrym do konce prázdnin. Nevím, jak se k němu chovali mudlové, které jsi tam poslal, ale já se už o něj postarám," řekla rozhodně Petunie a Vernon jenom přitakal. Netušili, co je čeká, až ho uvidí, ale měli pevnou vůli, kterou získali díky válce a životu po ní.
"Dobře. Pojďme ke mně domů a tam to probereme," ozval se Sirius, který mezitím jenom seděl a poslouchal jejich debatu. Přece nemohl uvěřit pořád tomu co se děje s rodinou chlapce, který měl mít přátele, lásku ale zažil pouze bolest, pohrdání, nenávist a život ve lži. Proč ho nemohli vychovávat jeho praví rodiče? Proč ho nemohli vychovávat spolu s jeho bratrem a příbuznými. Na něm závisela budoucnost.
"Dobře Sirius má pravdu. Přesuneme se na Grimlaundovo náměstí 12. Je tam Harryho pravá rodina, akorát jeden problém tu je. A to, že Sandra, Paulo a Dudley. Nebudou chtít jen tak odejít,"sdělil jim Brumbál jediný problém a ukázal na krb s myšlenkou, že se mají dostat do hlavního štábu Fénixova řádu.
Po dostání na sídlo Fénixova řádu se všichni přítomní otočili na příchozí lidi. Dva z nich málokdo poznal, ale přesto dvě osoby ano a byla to Narcissa a Lucius Malfoyovi. Ti byli zmateni, ale pochopili, co se stalo.
"Vracíte se?" zeptala se Narcissa, ale stále měla jinou otázku v očích.
"Ano, po dlouhých 14ti letech se vracíme i s Robertem. Byli jsme dlouho pryč a je načase se vrátit. Pomoct vám a hlavně jsem pochopila jednu věc,"řekla Petunie a usmála se na Narcissu. Poznala na ni jednu věc, ale nikdo nevěděl, že má cit pro magii a pro určování typu a vůbec všeho co má něco společného s magií.
"Jsme moc rád, že jste někteří poznali tyto dvě osoby, ale ti co ne tak to nevadí, představím vám je na schůzi,"řekl Brumbál a mezitím se s Petunií a Vernonem přivítali ti, co je poznali a ostatní čekali až Brumbál zahájí schůzi FŘ. Nemuseli tedy dlouho čekat a schůze začala.
"Vítám vás zde. Jak všichni víte Voldemort znovu povstal a to díky nečekaným událostem v průběhu turnaje tří kouzelníků," začal a pokračoval, "Jak jistě víte, mám dceru a ta se dnes rozhodla vrátit do kouzelnického společenství i se svým manželem a synem. Proto zde vítám Petunii a Vernona Dursleyovi." Po tomto zavládlo ticho a zmatek. To ti kteří nebyli ve FŘ první války anebo se nestýkali s Brumbálem nevěděli. Ticho prolomil až alarm, který určil, že se někdo snažil dostat do domu.
Do domu se snažil dostat jeden muž, který tam měl být, ale nevěděl přesnou adresu a tak se tam nemohl dostat. Spíš mu ji neřekl Strážce tajemství, který znal adresu, protože by byli vystaveni Voldemortovi v plné síle. Byli na Grimlaundově náměstí 12, který byl chráněn Fidelovým zaklínadlem. Ven vyšel pouze Brumbál, velitel FŘ. Uviděl rozčíleného muže, jak si kleje pro sebe. Poznal ho, byl to jediný člověk, který měl přístup ke všem informacím na ministerstvu. Jmenoval se Eddy Banaras, byl to kandidát na ministra kouzel. Byl velice schopný a tak se přidal k FŘ už za první války, když byl velitel bystrozorů.
"Eddy, kdopak ti říkal adresu?" zeptal se s úsměvem Brumbál.
"Ale jenom mi ji řekli na ministerstvu, ale neřekli adresu. Byl to myslím Kyngsley a pak na to zapomněl mi dát ten lístek," řekl mu Eddy.
"Aha, to se dalo čekat. Je tu velice závažná situace. Tak už pojď dovnitř nebo si budou myslet, že jsi mi něco udělal," řekl Albus a podal mu papírek s adresou. Přečetl si ji a nechal ho shořet pohledem. Vešli a všichni přestali mluvit. Jenom on se usmál svým zářivým pohledem pod, kterým všechny holky na škole padaly do kolen. Podíval se na Tonksovou, která ho okouzlila už na ministerstvu, dneska měla nádherné rudé vlasy, modré oči a padnoucí oblečení, které by okouzlilo každého muže.
"Tak už se ten problém vyřešil. Můžeme pokračovat v tom, co bylo v plánu na poradě," prolomil ticho Brumbál. Všichni zmlkli a začali diskutovat o tom, co dělali po dobu, kdy nebyl řád v provozu. Jakmile porada skončila, řekl ředitel, že můžou jít, ale že mají Petúnie, Narcissa, Vernon, Lucius, Sirius, Severus, Eddy, Tonksová, Remus zůstat a přesunout se do knihovny. Začali řešit problém s Harrym alias Sebastianem.
"Eddy, máme tu problém ohledně té věštby, jak byla vyřčena před 16 lety. Pasovala na tři děti, ale nakonec byl určen jenom syn Narcissy a Luciuse Sebastian, který žije od určité doby jako Harry Potter. Remus má pro nás informace, které se jeho týkají. Ještě něco mi řekla Rita, ale více nevím," přiznal Brumbál všem přítomným. "Remusi řekni, jak to vypadá s Harrym," řekl a čekal, co mu řekne.
"Je to asi jako k domácímu skřítkovi, má mu být patnáct, ale vypadá na deset. Nedávají mu moc najíst, nosí staré oblečení po svém bratránkovi,"řekl, ale přerušilo o několik výkřiků a zalapání po dechu.
"COŽE!"
"JAK JSME TO MOHLI DOVOLIT!" křičeli přes sebe navzájem. Až byla ve vzduchu cítit proudící magie. Brumbál byl taky v šoku, ale něco takového tušil, ale že v takové míře. Myslel, že mu zajistil bezpečí a on ho poslal rovnou do pekel. Byl rozčilený, že svou dceru přemluvil, aby jela pryč a nechala tam mudly. Nechtěl už nikdy vidět Victorii a Christiana Seiovi. Už pochopil, proč po něm chtěl, ať může zůstat v Bradavicích o prázdninách. On mu v tom bránil.
"Proč jsme si ho nemohli nechat? Nemusel by nic z toho zažít," naříkala si Narcissa.
"Tomu nešlo zabránit, Cisso," řekl Sirius své sestřenici.
"Ale proč bratránku? Mohl jsi ho vychovat ty, nebo Remus. Měli jsme mu to říct hned po nástupu do Bradavic," odporovala mu.
"Já vím a cítím tvoje trápení, lásko," řekl jí její manžel a objal ji a políbil do nádherných blonďatých vlasů.
"Dobře rozhodněte se jak budeme postupovat. Zatím ho nějak připravíme na to, co ho čeká a na věci, které by měl vědět,"rozhodnul nejstarší muž, který přejel pohledem všechny přítomné lidi. Byli zamyšlení co se děje, proč tu jsou. Petunie stavem Narcissy, Severus přemýšlel, proč si myslel, že je Harry stejný jako James Potter. Eddy a Tonksová přemýšleli nad tím, co se dozvěděli, ale také se navzájem pozorovali a dívali se sobě do očí. Lucius a Narcissa seděli a objímali se. Přitom debatovali o osudu jejich syna. Ale netušili, že se stane jedna věc, která změní jejich dosavadní rozhodnutí. Vernon přemýšlel nad chlapcem, kterého ani neznal a jen o něm slyšel. Byl rozhodnutý mu nějak pomoct, protože měl důležitý úkol pro celý svět. Nejzvláštněji se zachoval Sirius, ten vstal a rozešel se k obrazu visícímu nad krbem. Podíval se na něj a promluvil.
"Prosím ulehči jim tu situaci. Nevím, co bych si bez nich počal, musí být život tak krutý?" zeptal se osoby na obraze.
"Nevím a ani nevím jak jim pomoci. Pomůže všem jen víra ve spravedlnost, pravdu a naději," promluvila mu v hlavě, ale stále to nepochopil. Díval se na ni se zmateným výrazem ve tváři, který měl na tváři jen párkrát. A teď ho měl zase.
"Dobře pomůžu jim, ale jak poznám, že jsem nic neudělal špatně," zeptal se, ale tentokrát mu nikdo neodpověděl. Musel se rozhodnout sám, co uzná za vhodné. Proč jen bránil tomu, aby vyrostl u něj. Mohl ho přece vychovat on, alekdyž ho našli nad prstem z těla Petera Petigrewa tak ho zavřeli do nejhoršího vězení v Evropě. Do Azkabanu. Sílu mu dodávala pouze myšlenka na svou sestřenici, švagra, synovce, přátele a nejvíce a jeho kmotřence. Díky Azkabanu se naučil chápat podstatu mnoha věcí. Ještě naposledy se otočil na obraz a pak se vrátil na své, místo kde seděl. Lucius řekl své rozhodnutí, které ho donutilo přemýšlet i všechny ostatní nad tím, co se stane.
"Albusi už jsme se s Cissou dohodli jak to bude. Věřím ti, ale když se cokoliv Harrymu stane tak se vše okamžitě dozví," řekl s ledovým přízvukem Lucius.
"Souhlasím," řekl Brumbál. Odešel a rozhostilo se ticho, které nebylo nikomu příjemné. Tak ho prolomila Tonksová, která se zeptala Cissy.
"Cisso, můžu vědět, proč ses ke mně chovala jako k nenáviděné neteři?" zeptala se. To byla záludná otázka. Nevěděla jako odpovědět. Byla to přece jen dcera její sestry, kterou měla ráda jako opravdovou přítelkyni. Místo odpovědi k ní přišla a pohladila ji po vlasech, které byly stále červené, a v očích zářily šibalské hvězdičky.
"Mám tě ráda, jsi jí tak moc podobná, podobná Andromedě," pošeptala jí Cissa, která byla rozhodnutá, že bude bojovat za stranu dobra. Za svého syna, který je potřebuje, protože by bez něj byl svět ztracený. Lucius se k ní přidá, protože bude chtít pro svého syna jen to nejlepší.
"Já tebe taky této," odpověděla jí Tonks, která byla ráda, že se jedna z jejích tet vrátila zpět a pomůže jí s jejími problémy.
"Nerad ruším, ale je už kolem jedné hodiny ráno a bylo by vhodné jít spát," ozval se Vernon, který pozoroval svou manželku a vlastně všechny v místnosti. V místnosti, která bude dějištěm spousty zajímavým událostí, které změní rozhodnutí mnoha lidí.
"Dobře já jdu, Cisso. Přijď za mnou odpoledne, do tohoto pokoje. Ve tři hodiny," dodala ještě. Musím prověřit svou myšlenku, protože jim nechtěla nic říkat předem. Všichni vstali a šli do pokojů, které jim byly přiděleny. Netušili, jak moc tyto rozhodnutí změní jejich životy a pohledy na svět. Každý usínal s jiným pocitem, ale všichni s tím, že jsou konečně na správné straně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terezka Terezka | Web | 7. září 2008 v 19:56 | Reagovat

Ahojík. chcešmít fakt mega návštevnost? Ted to není sranda! Je to pravda klikni na: http://mydiarii.blog.cz/0809/chces-mit-mega-navstevnost .... a mužeš mit online až 88.540 tis lidí

2 Missy Missy | Web | 7. září 2008 v 20:03 | Reagovat

Achooj! :) Máš moc krásnej blog! Moc se mi tu líbí... Nechceš se podívat také na můj?? Udělalo by mně to velkou radost! Můžeš i ohodnotit články, pokud budeš chtít.... ;) Moc děkuju!!!! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama