3. Návrat

7. září 2008 v 19:52 | Sallema |  Utajené tajemství rodu
krátké, ale i tak něco

"Vernone myslím, že je čas vrátit se zpět domů," řekla nádherná štíhlá žena muži po svém boku.
"Dobře, ale měli bychom to říct Brumbálovi. Dobře stáhneme je z akce, na které byli celou tu dobu," souhlasil s ní její manžel.
"Tak, pojďme do Bradavic," řekla a tak udělala ona i její manžel. Po přemístění před Bradavický hrad se trochu zarazili, přece to bylo jen docela dlouhou dobu, co tu byli naposledy. Změnili se a změna byla vidět i v krajině a okolí hradu. Situace byla jiná. Odcházeli odtud když Voldemort padl a vracejí se kvůli jeho vzestupu. Netušili, že toto bude ještě krutější než Voldemortova vláda za 1. války. Museli spoléhat na chlapce, kterému je sotva 15 let, to si nechtěli připustit. Vše bylo určeno věštbou, která spojila dva životy nepopsatelným poutem. Sám osud byl nevyzpytatelný a ani sám nevěděl, co se stane mezi Tomem Rojojem Raddlem a Harrym Jamesem Potterem alias Sebastianem Jamesem Malfoyem.
Mezitím než došli, v Bradavicích.
V ředitelně seděli dva muži. Jeden z nich byl nepochybně Albus Brumbál ředitel této školy a nejhledanější muž kouzelnického světa Sirius Black. Byli rozdílní, ale velice silní a schopní.
"Povedlo se mi to Brumbále, nikdo nebude chybět, všichni mají být na ústředí 31. Července,"sdělil mladší.
"Tak to jsem hrozně rád, protože koncem TTK začala 2. válka. Teď už zbývá jen čekat, co se bude dít a kdy udeří Voldemort nebo někdo ze smrtijedů,"
"To máš pravdu Albusi, jsou nevyspitatelní a nikdo neví, kdy se zaútočí a kdo povede útok. To si ještě pamatuješ z první války," řekl Sirius.
"To ano nikdy jsme neměli tušení, jak to bude a kdy se útok stane. Mám strach, že tentokrát Voldemorta nezastaví ani Harry. Bude neoblomný jako vždy, už jako žák byl Tom nebezpečný, verboval své spolužáky, aby se k němu přidali, ale u mnohých se mu to nepovedlo," nechával se zavalit vzpomínkami. Najednou ho vyrušilo zaklepání a následný vstup dvou osob zahalených v pláštích. V tu chvíli vešla Petunie a Vernon dovnitř, měli na sobě pláště a na hlavách kápi, nikdo jim neviděl do obličeje.
"Kdo jste?" zeptal se Sirius ve strachu, že to jsou bystrozorové.
"My jsme ti kteří museli před 13 lety odejít z Anglie a teď se vracíme zpět do rodné země," řekla žena, kterou poznali podle hlasu, ale nedokázali určit, které osobě patří. Vězeň a ředitel tápali vzpomínkami na dobu před 13 lety, koho posílali pryč a kdo zůstával v Anglii.
"Nevíte, že ano. Však některé věci jsou zapomenuty a jiné zůstanou pořád na paměti. Já si s manželkou pamatuji každé slovo, které jste nám řekl, když jsme museli odejít. Zakázal jste nám vychovávat synovce, protože bychom mu mohli říct pravdu o jeho životě, o světě kouzel, o všech překážkách a věcech co bude muset zažít. My jsme pochopili, co chcete udělat, a proto jsme našeho syna učili. Je chytrý a schopný kouzelník," sdělil muž, který doteď mlčel.
Muži pátrali pamětí, až se jim vybavila jedna rodina, kterou posílali pryč. Byli to mocní lidé a pro Voldemorta až příliš dobří. Nakonec si uvědomil kdo to je. Byla to jeho dcera s manželem.
"Jste to vy Petunie a Vernone?" zeptal se stále překvapený Brumbál.
"Ano, tati jsme to my. Vrátili jsme se, abychom pomohli v boji s Voldemortem. Ale nikdy ti nepromineme to, že jsme se museli 13 let skrývat před vším a nemohli vychovat Harryho!" řekla trochu rozčileně Petunie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama