2.kapitola-Dracovy reakce a u Harryho

7. září 2008 v 19:49 | Sallema |  Utajené tajemství rodu
 

Jakmile vešli dovnitř tak se tam objevil Sirius a objal svou sestřenici.
"Konečně už jsem si myslel, že nepřijdete." Řekl milým hlasem jeho strýc.
"tebe taky rád vidím Draco. Naposledy jsem tě viděl, než mě zatkli a poslali do Azkabanu." Promluvil na něj strýc.
"Já bych se vám chtěl omluvit za to, co se stalo." Řekl s potlačovaným hněvem na rodiče.
"To nestojí za řeč Draco a tykej mi, nejsme ve středověku, abychom si v rodině tykali."usmál se mile Sirius
"Dobře Siriusi. Mohl bych jít?" otočil se na rodiče s otázkou.
"Jistě, ale nechoď na půdu je tam Hypogrif."předběhl Narcissu v odpovědi bratranec. Kdž mu toto jeho strýc řekl tak se rozběhl pryč ze vstupní haly. U schodiště zastavil, vyšel schody do předposledního poschodí a tam vešel hned do prvních dveří. Rozhlédl se a ujistil se, že toto místo je vhodné k vybití jeho zlosti. V místnosti se nacházely falkonky od lektvarů, váhy, kotlíky a mnoho dalších lektvarových pomůcek. Nechal propustit svou potlačovanou zlost na celý svět. Házel vším, co mu přišlo pod ruku, byl zoufalý. Vždyť on mohl svému bratrovi nějak ublížit. Teprve po půlhodině svého běsnění i uvědomil, co to muselo znamenat pro rodiče. Teprve teď si uvědomil, jakou změnou museli všichni projít. A znovu začal hlasitě házet věcmi, které neschytaly první várku jeho vzteku.
Mezitím dole v hale.
"Luciusi jsem moc rád, že jste přišli, ale myslíš si, že Voldemort nepojme podezření?"zeptal se se strachem v hlase Albus Brumbál
"Nemyslím, že si toho všimne Albusi. Bezmezně mi věří a"nestihl doříct, protože se ned jejich hlavami ozval třískot věcí.
"Co se to děje?" to do místnosti vešla Hermiona s Ginny. Ron byl nemocný tak byl v Doupěti.
"To je tvůj syn Luciusi, a ničí laboratoř ve druhém poschodí."řekl Moody všem přítomným, který vše viděl kouzelným okem. Pak se podíval zároveň s Brumbálem po rodičích 16 lettého chlapce.
"Měli jste mu to říct hned při nástupu do Bradavic." Řekl Brumbál, který už tušil, že reakce bude taková.
"Můžeme nějak pomoct?" zeptala se děvčata, která i když neměla Draca v lásce, ho pochopila. Všichni v místnosti byli překvapeni náhlou nabídkou pomoci od dvou děvčat.
"To po vás nemůžeme chtít, ale pokud chcete tak je v laboratoři ve druhém patře."řekla přívětivě Narcissa poněkud překvapeným obyvatelům domu a hlavně dívkám. ¨
Mezitím co se dělo v Zobí ulici.
Všichni obyvatele této ulice už dávno spali, ale jeden ne nemohl se vzpamatovat z šoku, který zažil na konci roku. To bylo znovu vstání Voldemorta. Nikdo kromě Brumbála ředitele kouzelnické školy mu nevěřil. Nikdo u toho nebyl, on u toho byl a viděl tu hrůzu kvůli, které nemohl spát a trápily ho noční můru. Věděl, že ho Voldemort nějakým způsobem poznamenal na celý život. Už to nebyl takový veselý, zábavný a žijící chlapec. Nyní se z něj stal zamyšlený, tichý, rozvážný a velice ostražitý mladík. Ti co ho znali by ho asi ztěží poznali, ale jediné co zůstalo neposkvrněné byla jizva na čele, která ho když byl Voldemort buď rozčílený, nebo šťastný pobolívala. Někdo by řekl, že jeho oči jsou stejné, ale ne byli plné hrůz, které museli zašít za těch patnáct let. Ano hráli stejně smaragdovou barvou jako kdysi, ale poznamenali ho. Jediné, co neztratilo, nic bylo srdce plné odhodlání pomoci všem lidem a přátelům, kteří ho měli rádi. Nakonec i tohoto chlapce zmohla únava a usnul neklidným spánkem plným nočních můr jak z dětství, tak ze života v Bradavicích. Moc dlouho nespal a už se probudil výkřikem z noční můry. Naštěstí už bylo ráno a vstávali jeho příbuzní Dursleovi .
"Hej Pottre vstávej a pojď nachystat snídani!" křikla na něj jeho teta Petůnie, která vypadala jako žirafa ze zoo. Poté se přidal i strýček, který mu nakázal posekat trávník natřít branku, kterou stejně natíral za tyto prázdniny už nejmíň po druhé. Měl štěstí, že tu není jeho bratránek, který vypadá jako přerostlá velryba, protože to by musel snášet další a další nadávky na svou osobu. Když něco nesplnil do určité doby tak mu nedali dva dny najíst a strýček ho zbil páskem od kalhot. Tak zatím probíhali jeho prázdniny ani netušil jaké mu přinesou ještě překvapení a následky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gááábinka=) Gááábinka=) | E-mail | Web | 7. září 2008 v 19:52 | Reagovat

mrkni ke me jinak super blog

2 Katka Katka | Web | 7. září 2008 v 19:52 | Reagovat

Ahoj!!! U mňa je SONdate - Súťaž o naj dátum. Tak ak nejaký máš, tak sa zapoj!!!! Viac info: u mňa :-)

3 Pajunka22 Pajunka22 | Web | 7. září 2008 v 19:55 | Reagovat

ahoj,mám poslední dobou malinkou navštěvu,tak tě prosím jestli by jsi se semou

nespřátelila.Napiš několik komentářu kdybyjsi byla tak hodná mocinko díky papapa

4 Mia.sweet Mia.sweet | Web | 7. září 2008 v 19:56 | Reagovat

Super ...

5 Sallema Sallema | 7. září 2008 v 20:05 | Reagovat

Pajunka22- klidně se s tebou spřátelím. máš pěkný blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama