2. kapitola

7. září 2008 v 18:45 | Sallema |  Vzhůru nohama
Další

"Tak jak si to představuješ, ty parchante jeden," zařval na něj Potter, který byl dnes zase ve své skvělé náladě. Švihl ho bičem, až mu málem rozedřel záda úplně do masa. Nakonec ho to přestalo bavit a vyndal si hůlku, kterou na něj namířil a řekl.
"Crucio,"a nechal jej takto asi deset minut bez přestání mučit jediným kouzlem. Potom si zavolal svou dceru, která se chystala nastoupit ke smtijedům, kteří měli stále větší vliv na ministerstvo a celý svět kouzel. Byla stejná jako on. Krutá, bezcitná, ale na první pohled hezká a hodná dívka, ale byla toho opakem. Harry jakmile uslyšel, že jeho otec volá ji a nepřišla sama. Byla tam, na noc její přítelkyně, která jej přímo nesnášela, protože byl nevlastní bratr Sylvie a toto byla rodina čistokrevných kouzelníků.
Mandy si umyslela, že při nejbližším mučení chce být taky.
V Austrálii.
"Cisso, co kdybychom jeli do Anglie za Tobym. Podíváme se na draca, kterému je přece jenom už skoro 14. můžeš se domluvit s tím brumbálem jak budeš učit, protože já tam nebudu moct být dlouho," řekl jí Lucius, který přišel z práce. Byl stejně jako předtím ve Francii na ministerstvu kouzel, ale nyní byl na nejvyšším postu, jaký mohl být, stal se z něj ministr kouzel a jeho bratr jím byl také, ale ve
Velké Británii.
"Tak dobře, ale hlavně nikomu nic neříkej, protože nechci vyvolat poplach tím, že jedeme zpátky tam, kde to všechno začalo," odpověděla mu.
"Já vím Cisso, ale já jsem obnovil pátrání. Přemluvil mě k tomu Kevin. Ale jenom mi řekl, že ho musíme najít, co nejdříve, protože mu hrozí nebezpečí."
"A jaké, vždyť ani nevíme, jestli žije nebo co s ním je. Jak se narodil Damien tak po tobě šli smrtijedi a hlavě Potter s Evanesovou. Lucie musím jít k Siriusovi," řekla Cissa.
Sirius byl její bratr, kterého Popletal nechal zavřít do Azkabanu, protože se přátelil s lidmi, kteří byli nejvěrnějšími smrtijedy Voldemorta. No a co, co bylo to, bylo. Ted byla jiná doba a on je zavrhl pouze do hlubin paměti. Byli to oni, kteří ho podali ministerstvu se vzpomínkou, která byla falešná. Tuto falešnou vzpomínkou ho Popletal uvěznil na dvacet let do Azkabanu nejhoršího kouzelnického vězení v Evropě. Potom existovala jediná dvě horší vězení Alcatraz, který ležel v Americe a Denarius, který byl v Africe. Měl štěstí, že ho za to, co prý udělal, nedali tam.
"Dobře. Jak přijedeme do Anglie tak ti tam zařídím návštěvu, ale půjdeš tam s Kevinem. Jede s námi, protože jako ministr musím mít dostatečnou bezpečnost," řekl Lucius s úsměvem.
"Pojedeme za dva dny, ať můžeme informovat Sharpey a Tobeye. Už se docela těším na to, jak zase budu učit," řekla s úsměvem na rtech. A pohrávaly jí v hlavě vzpomínky na tu dobu, co učila v Bradavicích a i na jiných školách.
Vzpomínka
Seděla u učitelského stolu a byla nervózní. Dnes to byl její první den v roli učitelky Obrany proti černé magii. Do Velké síně vešel zástup prvňáků, kteří byli nervózní podobně jako ona. Jakmile skončilo zařazování tak Brumbál povstal, aby zde přivítal první ročníky, které měli být zasvěceny do tajů čar a kouzel.
"Rád bych vás zde přivítal. Některé poprvé a jiné zase naposledy. Doufám, že budete spokojeni s akcemi, které v tomto školním roce proběhnou, protože mi to dalo docela hodně práce vymyslet. Dále bych tady chtěl přivítat novou profesorku Obrany proti černé magii a také zde bude fungovat jako školní psycholog. Jmenuje se Narcissa Blacková" a ozval se ohlušující potlesk, protože většina žáků znala její knihy o OPČM, které vydala a jak se chovala na veřejnosti, protože její manžel byl velitel bystrozorů.
"Dále školní řád si můžete přečíst v kabinetu školníka Filche. Vstup do Zapovězeného lesa je zakázán. Tak a teď se pusťte do jídla," dodal s úsměvem.
Další vzpomínka-První hodina.
Dneska už byla o něco míň nervózní než včera, ale stále měla divný pocit z toho, co ji čeká. Měla mít první hodinu s prvními ročníky. Byla ráda, že to dopadlo takto, protože jinak by to nedokázala. Jakmile se všichni studenti čekali před dveřmi tak jim otevřela. Ti se posadili do lavic a čekali, co se bude dít.
"Milí žáci, vítám vás na vaší první hodině obrany proti černé magii. Jmenuji se Narcissa Blacková a je mi dvacet dva let a budu tu snad celých sedm let vašeho studia a i déle. Možná si pamatujete, že profesor Brumbál říkal na včerejší večeři, že zde budu působit i jako školní psycholog. Takže s jakýmikoliv problémy se obraťte na mě. Tak a teď jdeme na obranu," oznámila jim jejich profesorka, která se stane i neoblíbenější na celé škole.
"Teď si přečtu váš seznam a řeknete mi něco o sobě, jako například jaké věci vás baví, které ne. Jestli jste z mudlovsklé rodiny nebo kouzelnické.
Otevřela si seznam a posadila se na stůl. Začala číst jména a on i jí řekli něco o sobě.
"Gwenda Flatcherová," řekla první jméno na seznamu. Jakmile skončila tak se dopředstavovali všichni žáci a půlka hodiny jim uběhla. Potom začali probírat učivo. Jak skončila dvouhodinovka tak byla lidná a šťastná, že si ji alespoň oni oblíbili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama