2.Cesta vlakem

7. září 2008 v 19:23 | Sallema |  Oběť života
Cesta vlakem.

Vlak se pomalu rozjížděl a studenti se usazovali, do kupí. Chlapci se bavili o famfrpálu a o holkách. Děvčata se bavili o módě a o klucích. Zatím se nenašel nikdo, kromě několika lidí, kterým se toto nelíbilo. Jednomu to připomnělo minulost, která byla a bude, stála hodně bolestivá, a ti druzí, protože tudy jeli naposledy.
Chlapci, kteří se na nádraží loučili se svými rodiči, se sešli v jednom kupé. Byli rádi, že jsou spolu, znali se už ze školy v Londýně. Jenom Remus byl mezi nimi noví, ale to jim nevadilo.
"Jaké byly prázdniny, Seve," zeptal se Sirius, který znal jeho rodinu.
"Byly skvělé. Byli jsme na Islandě, potom jsem byl u dědy v Bradavicích," rozplýval se nad svými prázdninami Severus.
"Tak to máš dobré, protože já seděl celé prázdniny doma. Moje milovaná tetička si přála ať je u nás moje milovaná sestřenka a tak jsem měl po zábavě," stěžoval si naopak James, který si zamyšleně prohlížel své přátele.
"Mhm, tak to tě lituju. Já kromě dnů kdy jsem byl nemocný, tak se mi prázdniny vydařily," řekl na oplátku Remus.
Tak začala vášnivá debata, kterou přerušil až příchod ženy, která prodávala sladkosti a jídlo.
"Chlapci bude si něco chtít kupovat?"zeptala se mile baculatá žena.
"Já bych si dal čokoládové žabky, tři a Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak," ozval se první James a po něm i ostatní chlapci si koupili nějakou sladkost na cestu vlakem kromě svačin, které dostali z domů.
Zase se pustili do povídání o svých rodinách, o prázdninách, o famfrpálu a o škole.
Z pohledu Filipa de Morta.
Zase jel tou samou cestou jako před lety. Bylo to jako procházet očistou, všechno co se stalo, mu bylo připomenuto. Jen jednu věc nepochopil, proč ho poslali do této doby. Věděl, že zklamal, ale nemuseli mu ukazovat tyto situace. Byl už v mnoha realitách a navštívil mnoho míst. Jen už se nemohl vrátit tam, kde to začalo. Zklamal své přátele, rodinu, celý svět, který mu věřil. Byl to, on kdo se zamiloval do člověka, který byl na opačné straně než on. Na jiné straně než Harry Potter. Byl na straně zla, vlastně on byl tím zlem. Byl zamilovaný do nejhoršího černokněžníka na světě. Do lorda Voldemorta, Toma Rojvoje Raddla, Pána zla, Ty víš koho. Kvůli němu změnil strany, ale i tak ho nakonec musel zabít, protože byl i oba pro sebe nebezpeční.
Kvůli němu měl znamení zla na levé ruce, znamení Fénixova řádu na pravé a na rameni absolventské znamení Benátské školy Escada. Bylo to vše v době po smrti jeho kmotra. Prvně ho přijali do FŘ, když mu bylo 16. Potom po skončení Bradavic se dostal do Escady a tam si uvědomil, že nemiluje Ginny Weasleyovou, ale Voldemorta. Pochopil, že strana zla pro něj bude ta pravá. Změnil si jméno, aby ho nikdo nepoznal. Nakonec však sám na naléhání své lásky ho musel zabít. Potom se spolu se svými přáteli, kteří stejně jako on byli na straně zla, začali vystupovat jako jezdci na koních. Pár si jich vybrala světově známá jezdecká skupina Apassionata. Byli mezi nejschopnějšíma.
Teď jel po letech na místo, které mu bylo druhým domovem. Stal se jím na přání Brumbála, který o všem věděl a byl také strůjcem jeho cest realitami. Byl učitelem Obrany proti černé magii.
Zpátky v kupé kluků.
"Kluci, co myslíte, jací budou učitelé?" zeptal se Remus, který se už těšil na učení.
"Docela super, ale o učiteli OPČM toho moc nevím. Loňský odešel a tak má být nový," řekl jim Sirius, který to věděl od Bellatrix a Severus mu jenom přikyvoval, protože to taky věděl.
"Tak to se těším," přiznal se James.
U Lily v kupé.
"Konečně jsem pryč. Už mě to nebavilo, jsou hrozní," stěžovala, si Lily své spolucestující, se kterou seděla v kupé.
"Ani se ti nedivím vyrůstat u mudlů, když jsi čarodějka," odpověděla ji Natali Dreamová, dívka, která pocházela z rodiny, která dbala na čisté krvi.
" Já taky, už se těším a doufám, že se nedostanu do Nebelvíru. Jak jsem si četla je to kolej mudlomilů," řekla s ledovým smíchem.
Mezitím se setmělo a dorazili na nádraží do Prasinek, kde čekal na prváky, školní šafař a hajný Hagrid.
"Prváci, pojďte sem," ozval se svým hlubokým hlasem poloobr.
Mezitím vystoupil i profesor OPČM a vydal se k Hagridovi.
"Hagride jsou Luk, Wandy, Lada a Dým v pořádku. Musím je ještě večer projet, tak na mě počkej ve Vstupní síni," řekl mu Filip.
"Jo Filipe, koně máš v pořádku a máš zítra před výukou jít za Brumbálem," odpověděl. A mezitím přišli k nim všichni prvňáci.
"Nastupte si do těchto loděk po čtveřicích. Já a profesor pojedeme první a potom na vás počkáme a profesor vás odvede do školy, kde budete zařazeni," sdělil jim poloobr a sám si nastoupil po vzoru Filipa do loďky.
Museli přeplout celé jezero, aby se dostali ke škole. Starší žáci už byli ve škole a čekali jen na jejich nejmladší spolužáky. Nevěděli, že letošní rok bude celý překvapení, sblížení jiných kolejí a soutěží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama