1. Vzpomínky, které bolely

18. září 2008 v 17:40 | Sallema |  HP a rodina
Bylo to už pět let, co zemřela a zmizela z jeho života. Nechala je napospas osudu. Jeho a Harryho.

"Lily, proč jsi nás tu nechala? Proč jsi odešla?" ptal se James sedící nad stolem s novinami. Ale nečetl je, pouze se do nich upřeným pohledem díval. Ze zamyšlení ho vytrhl dupot a on ve dveřích pokoje spatřil svého syna. Byl, tak podobný Lily, měl její oči, myšlení, ale povahou a vzhledem byl spíš podobný jemu.
"Já to našel, tati! Už jsem rozluštil to kouzlo! Vím jak vrátit mamince život!" křičel přes celý pokoj jedenáctiletý chlapec. Jeho otec byl udiven schopnostmi, které obklopovaly mladého chlapce. Věděl, že takový potencionál nemá ani jeho otec a to byl starší. Když se konečně vzpamatoval, tak se zeptal:
"Kdy se má to kouzlo provést?" zeptal se smutný muž.
"V den jejích narozenin. To je zítra a vše je připravené. Chybí akorát nachystat její tělo a magický rituál,"odpověděl mu syn rychle. "Ještě bys měl zajít pro dědu, ať v případě nouze pomůže," dopověděl rychle svou myšlenku.
"Dobře hned zajdu do Bradavic a ty nic neprováděj. Ještě s ním chci projednat školu, protože máš nastoupit do 1. ročníku," po tomto se James Potter široce usmál a přemístil se do otcovy pracovny.

Harry si uvědomil, kolik let už uběhlo od smrti jeho matky a jak se jeho otec změnil. Před týdnem to bylo pět let a letos by mohla mít 32 let. Muselo se mu to kouzlo povést. Vydal se do ložnice a lehl si. Nechal myšlenky plynout až po den kdy zemřela. Taťka smrt jeho ženy nesl velmi špatně. Otec ho nechal poslat do Bradavic za jeho dědečkem. Viděl to jako by se to stalo dneska. "Harry ty půjdeš do Bradavic, protože se musím já sám vyrovnat s Lilinou smrtí. A v Bradavicích budeš v bezpečí. Zabal si věci a pojď už, ať na nás dlouho nečekají." Když měl jeho syn sbalené věci, přemístil je před chrlič a řekl heslo "Adverto," a chrlič uskočil.
"Jsem rád, že tu jste," promluvil vznešený muž, Který vzbuzoval respekt.
"Já taky dědo. Taťka byl hrozně unavený a apatický,"rozbrebentil se.
"Je tu spoustu studentů, některého si vyber a ten bude s tebou trávit každý den, aby ses nenudil. Je ti to jasný?" řekl se smíchem starý muž
"Jo je dědo, tak já jdu. Měj se," řekl a objal postupně svého otce i dědu a pak odešel.
To byly jedny z prvních vzpomínek na Bradavice a za dva týdny ta měl sám nastoupit. Už se těšil na dědu, z toho napětí usnul.

Když se probudil, tak už bylo ráno druhého dne. Z kuchyně se ozýval zvuk hlučného rozhovoru mezi otcem a synem. Tak se umyl, vlasy se ani nepokoušel česat. Nepomohlo by to. Oblečený a připravený sešel dolů do kuchyně.
"Dobré ráno všem tady," řekl Harry až moc radostně, že se oba muži na něj podívali jako na blázna. "Co se děje? Dědo? Tati?" proč se na mě díváte jako na blázna.
"No na to jak těžký je ten rituál tak jsi až příliš hodně klidný a šťastný," odpověděl mu s jiskřičkami v očích děda.
"Půjdeme ho udělat, chci to mít za sebou co nejdřív,"prohlásil klidně chlapec.
"Dobře, pojďme tam, kde to máš nachystané," řekl James.
"Je to ta místnost ve sklepě. Jak jsem se tam jednou ztratil" usmál se široce. Vedl je mnoha chodbami, a uličkami, až dorazili na místo. Vzal hůlku, poklepal po určitých cihlách a místnost se otevřela.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 rikisa rikisa | Web | 22. září 2008 v 17:13 | Reagovat

to bude asi taky jedna ze starších povídek...páč se mi zdá, že už jsem to jednou četla. Nebo ne-e? Ale zatím vydařený začátek

2 ostruzina ostruzina | Web | 30. března 2009 v 11:26 | Reagovat

Ten začátek je hodně dobrý, ale chtělo by to pokráčko. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama