1. Útěk a dopisy

10. září 2008 v 20:52 | Sallema |  Kameny osudu
 Přijde mi docela dlouhá na mě, tak snad se vám bude líbit a snesu i kritiku tak mi to nevadí. Bduu za ni ráda 
ať vím, co mám zlepšit. limit 10 komentářů.Byl horký letní den začátku prázdnin a blížil se večer. Chlapec, který byl rozdílný nejen tím, že je kouzelník, ale i tím, že jako jediný přežil kletbu "Avada kedavra", a to jen díky oběti jeho matky. Po prázdninách měl nastoupit do šestého ročníku školy čar a kouzel v Bradavicích, které pro něj a spoustu dalších lidí znamenaly druhý domov. Od chvíle kdy se narodil, bylo vidět, že je velmi mocný, ale nikdo nevěděl proč. Jen ta moc se skrývala někde hluboko v nitru. Byl by jeho život ještě horší, kdyby neexistovaly kouzla. A jedno bylo mocné, že vznikly Bradavice a s nimi i čtyři dědicové zakladatelů.
Najednou začal přemýšlet o minulosti, budoucnosti, ale i současnosti. Proč tolik lidí riskuje život, jak se jim zavděčí? Kvůli němu zemřelo už tolik lidí otec, matka, Cedrik Diggori a v neposlední řadě Sirius, který pro něj byl tolik, co nikdo nepoznal, přítel i rádce, rozuměl mu a chápal toho mladíka, ve kterém viděl Jamese. Neznal mnoho štěstí, ale spíš trápení a vadilo mu, že ho neustále někdo hlídá. Na nočním stoku ležel denní věštec a na obálce stálo: "Harry Potter x Pán všeho zla." Toto hlásal titulek od události na ministerstvu kouzel stále. Začali jim věřit, že se Vy-víte-kdo vrátil, se dosvědčilo na ministerstvu v červnu.
Blížila se půlnoc a začaly se Harrymu klížit víčka a za nedlouho usnul do neklidného spánku. Ve snu se mu objevil opět Voldemort a kladl mu nabídku, ale tentokrát už přitlačil, vnutil mu myšlenku, že mučí jeho přátele.
Po dobu prázdnin nevycházel z pokoje, nejedl, neodpovídal na dopisy kamarádů ani členů řádu. Náhle se probudil z jedné noční můry a řekl si, odejdu od Dursleyů a už se nevrátím k řádu, Dursleyovým ani do školy. Začnu se učit sám, ať mám moc porazit Voldemorta. Díky tomu, že měl povolení kouzlit o prázdninách, byl sbalený ihned. Napsal dopis mudlům, otevřel okno a naskočil na koště. Přikryt neviditelným pláštěm letěl do Londýna. Když doletěl k Děravému kotli, začalo se rozednívat.
Vstoupil dovnitř a požádal hostinského Toma o pokoj, kde by nebyl rušen a byl tam krb. Tom mu vyhověl, tak si tam, mávnutím hůlky poslal všechny věci. Pak si sedl do kouta a objednal si čaj a snídani. V osm se zvedl a vyrazil do Příčné ulice. Musel zajít do banky, kde si vyzvedl peníze a nějaké si přeměnil i na mudlovsklé.
Za prvé Harry šel k madam Malkinové, kde si koupi hábity. Jeden černý, ale ne tak jako smrtijedský, ale jako noční obloha. Druhý byl modrý, jako obloha bez mráčku za krásného letního dne. Poté jeden černo červený, jako slavnostní a poslední hnědý, jako kůra stromů. Zaplatil a vydal se dále.
Vešel do knihkupectví a tam si nakoupil knihy na všechny předměty, které se učil a ještě další a to bylo: Černá a bílá magie, přeměňování, zvěromágství, runy, lektvary, kouzelné formule, obrana proti černé magii, starobylé rody. Zamířil také do lékárny, kde si koupil potřeby na lektvary. Musel zamířit na Obrtlou ulici, protože pro některé lektvary bylo potřeba zakázaných nebo vzácných přísad. Vydal se i do mudlovského Londýna, kde si chtěl nakoupit oblečení na normální chození i mimo kouzelníky, aby nebyl nápadný, brýle se mu taky rozbily, na ministerstvu, takže potřeboval nutně nové.
Vešel do nejdražšího obchodu ihned kousek od Příčné. Takže ani nebyl moc překvapený, když se zde prodávalo i kouzelnické oblečení. Našel tam i brýle, které potřeboval koupit a proto odcházel z obchodu s plnými taškami nákupu. Vešel zpátky do děravého kotle, kde si dal oběd.
"Tome, prosím dal bych si máslový ležák a kachní stehno s brambory."
"Dobře, Harry," když odešel, rozevřel mladík Denního věštce a začetl se. Ani nepostřehnul, že si někdo přisedl k jeho stolu. Všimnul si toho, jakmile mu Tom donesl jídlo.
"Co tu děláte?" rozkřiknul se po něm Harry.
"Jen se nerozčiluj, kouzelníku. Jsem přítel a pomohu ti," odpověděl neznámý člověk.
"Mně nejde pomoci milý příteli, spíš já mám pomoci ostatní. Tak mě omluvte, chci se v klidu najíst. Tak jděte prosím do mého pokoje ve druhém patře u schodů a počkejte na mně," odpověděl Harry.
"Děkuji, budu čekat mladíku. Zatím nashledanou," a odešel.
Dojedl tiše a rychle pak se zeptal hostinského Toma, jestli neví kdo to je, ala nevěděl, tak se Harry vypravil do pokoje, kde ho čekal neznámý muž v hábitu. Neměl strach, protože pokoj opatřil kouzly. Jakmile vstoupil dovnitř, spatřil mladého muže už bez hábitu. Chlapci připomínal Siriuse, ale zachoval se rozvážně. Připomínal mu ho očima a stylem oblékání.
Obrázek
"Jsem moc rád, že jsi mě nechal přijít a nevyhodil jsi mě. Za chvíli přijde má žena Kyra a společně ti všechno vysvětlíme. Já jsem Chris Demel a nemusíš mít strach, my nepatříme k Voldemortovi, ale ani Brumbálovi," řekl Chris.
Zmatený hoch se zřítil na křeslo a to už někdo klepal, no spíš bušil na dveře. A hned nato vstoupila mladá, ale rozčilená žena.
"Jakto že mě to vymrštilo, když jsem se chtěla přemístit přímo sem!! Co to má znamenat. Vždycky se mi tu povedlo přemístit!" křičela žena.
"Uklidni se Kyro, nejsi tu sama. A co by si o tobě pomyslel tady Harry," snažil se uklidnit manželku Chris. Už mírně zklidněná Kyra si sedla ke krbu, který byl v každém pokoji.
"Promiňte, já jsem poněkud výbušnější povahy," omluvila se s úsměvem.
"Takže můžeme přistoupit k věci. Proč jsme tady Harry. Tak za prvé mám pro tebe dopis a pár důležitých věcí. Přemisťovací plášť, pečetní prsten tvého rodu, hůlku, pro kterou by jiní byli schopni vraždit ne jenom Voldemort, fénixovo vejce a klíč, kterým odemkneš všechny dveře. A teď otevři ten dopis, ať můžeme pokračovat," jakmile to dořekl, tak Harry zvědavě otevřel obálku, v níž byl dopis. Vzal jej a četl.
Harry Pottre!
Musíš zachránit svět, ale nejen ty. Svět kouzel a mudlů i ostatních bytostí. Na to ti pomůže jen jedna věc láska a přátelství, ale hlavně víra. Tví rodiče zemřeli, protože měli víru v novou naději na tvůj lepší život. Musíš najít sedm kouzelníku ve tvém věku. Jedním jsi ty, druhý naději znamená, třetí je tvá láska života, čtvrtý a pátý nejlepší přátelé tví jsou, ale sami sebe milují, šestý je tvůj nepřítel a sedmý s tebou přátelství věčné naváže a plamen se s tebou sváže. To ti napoví při tvém hledání k vaší moci. Je obrovská, ale pro jiné by byla smrtelná. Poradím ti, najdi prvně poslední dva a pak hledej ostatní. Pomůžou ti věci, které jsi dostal od Chrise. A ještě máš jedny pomocníky, mé přátele. Chris ti vysvětlí jak věci používat.
Přijde další dopis a předá ho můj další přítel.
PS: Ještě jedna věc, tví rodiče nejsou mrtví, ale plahočí se mezi světem živých a mrtvých. Pokus se je zachránit.
Tajný přítel.
"Určitě máš spoustu otázek, tak se ptej," řekl Chris a čekal nápor otázek, jak u jiných dětí které měl na starost.
"Týká se mých rodičů, jak to je s nimi. A potom těch dalších šest lidí. Jak je mám hledat? Kdo to je?" ptal se Harry.
"Jistě, ale na tuto otázku odpověď já nevím. Ví to můj přítel. Odpoví ti, jak najdeme všechny. Tak a věci, které máš ode mě dostat. Přemisťovací plášť ti pomůže přemístit se kamkoli i když se ještě neumíš přemisťovat. Hůlka je z bílého dřeva a obsahuje pero gryfa, pegase, fénixe, chlup jednorožce, psa, kouzelné kočky, lva, a drápy orla a draka. Touto hůlkou kouzli, je stará už přes několik staletí. Poprvé ji použili v starověkém Římě. A jakmile ji poprvé použiješ tak se projeví její moc. Zatím je ukryta. Ještě jak poprvé použiješ hůlku tak se před tebou objeví mapa, kde se nacházejí tví spolu bojovníci," přerušil vyprávění.
"Tak to je zajímavé, že já můžu vyvolat pohybem hůlky nějakého blázna. Tak to pěkně děkuju, nemám zájem. Tak pokračuj," pobídl ho Harry.
"Dobře,"pokračoval muž, "prsten ochraňuje před kouzly proti přemístění a smrtijedy. Třeba když jsi v bezvědomí. V poslední ředě vejce, ze kterého se vylíhne fénix. Klíč víš. Kyro, můžeš pokračovat," vyzval Chris Kyru.
" Chceš se určitě na něco zeptat, ale na to nemáme čas. Musím tě naučit vařit lektvar na zjištění vaší zvěromágské podoby. Nejdříve, ale musíme najít ostatní," řekla Kyra.
"Dobře, tak co mám udělat?" zeptal se Harry.
"Postačí, když mávneš hůlkou a řekneš Zola Allan," napoví.
Harry tak udělal a před ním se objevila celá mapa Velké Británie a na ní byla čísly označena místa od 1 do 7. A ty s čísla ukazovaly kde se, kdo z lidí nachází. Tmavé tečky znamenaly nebezpečí.
"Tak už víme, kde kdo je a nadešel čas použít tvůj plášť."
"Dobře, ale musíme na chodbu, protože tady se nikdo nedokáže nijak dostat," řekl Harry.
O několik minut později stáli všichni na místě a čekali na dalšího posla s dopisem. Ale zatím stále nešel.
"Promiňte, zdržel jsem se, ale tajný přítel se nemohl dostat do svého sídla, aby mi předal dopis. Tak tady je dopis Harry, zůstávám tady s vámi a jmenuji se Madoc Sagnug," řekl informace.
Harry zvědavě rozevřel dopis a pustil se do čtení…..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rikisa rikisa | Web | 11. září 2008 v 14:44 | Reagovat

zatím nevím co na to říct, počkám až se povídka rozjede. Ale za první kapitolu můžu říct, líbila se mi, ale vadilo mi několik věcí: stylistická stránka, pár chybiček, trochu zrychlený děj, člověk se nestačil ani řádně vzpamatovat. Taky je mi divný, že se Harry potuluje sám po Příčný, natož Obrtlý ulici, nehlídanej, no uvidíme co bude dál. Každopádně to neber jako urážku nebo podobně, je to prostě názor.

2 Sallema Sallema | 11. září 2008 v 20:31 | Reagovat

ne já jsem ráda, akorát toje i tím, že je to asi dva roky stará kapitolka tak to jsem na tom  nebyla ještě moc dobře, ale kritika mi nevadí budu se to snažit zlepšit

3 Shadow Shadow | 17. září 2008 v 18:42 | Reagovat

Musím souhlasit s rikisou, ale jelikož je t ostarší povídka dá se to omluvit

4 Berninka Berninka | 28. září 2008 v 20:51 | Reagovat

Přijde mi to doela dobrý. Snad brzy dodáš další kapitolu.

5 Kassiel Kassiel | 2. října 2008 v 13:50 | Reagovat

Jo mě to přijde taky dobrý.

6 Mikys.8 Mikys.8 | 3. října 2008 v 18:44 | Reagovat

Rozhodně je to zajímavé

7 Lin Lin | 5. října 2008 v 18:13 | Reagovat

Zajímavej nápad už se těším na další kapču

8 Šaryk Šaryk | 19. listopadu 2008 v 20:51 | Reagovat

Zajimavé kdy planuješ další kapitolu?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama