1. Prozrazení

7. září 2008 v 19:48 | Sallema |  Utajené tajemství rodu
Prozrazení

"Draco pojď se mnou do pracovny." Řekl Lucius Malfoy svému synovi. Ten vstal a potichu následoval otce do místnosti kde zatím ani jednou nebyl. V křesle seděla jeho matka a pozorovala ho se smutkem v očích, který používala od té domy, co musela dát svého mladšího syna pryč.
"Co jste po mě chtěli?" zeptal se s otazníkem v očích chlapec rodičů. Těm se strhla ledová maska pocitů, které skrývali a vypadali jako normální lidé.
"Dobře Draco jsme na straně Brumbála. Vždy jsme byli, ale děláme špehy stejně jako tvůj kmotr (Severus Snape). Ale hlavně proč tu jsme, máš bratra Draco, je o rok mladší." Řekl potichu jeho otec. Draco si ještě chvíli přehrával v hlavě to, co slyšel a pak se podíval na své rodiče, kteří netrpělivě čekali na jeho reakci. Najednou si vzpomněl na jméno, kterým oslovoval nějakého chlapce.
"Nejmenuje se náhodou Sebastian?" protože toto jméno se mu často vybavovalo v mysli.
"Ano Draco byl a i teď ho znáš. Musí žít pod jiným jménem, ale brzy se bude moci vrátit. Už brzy." Promluvila poprvé Narcissa
"Kdo to teda je?" jeho rodiče se zarazili, nevěděli, jak mu mají říct, že jeho bratr je Harry Potter.
"Je to Harry Potter museli jsme ho dát pryč, protože na něj pasovala věštba, která byla Sibylou Trelawneyovou dva měsíce před jeho narozením. Mohla pasovat na tři děti. Nevila Longbotoma, Charlottu Potterovou nebo na Sebastiana. A pasovalo zrovna na něj. Tak proto jsem chtěl, ať ho hlídáš. Nezazlívej, mu nic on to nevěděl." Ujal se vysvětlování Lucius. "Letos nastupuji jako učitel obrany proti černé magii a ještě budu učit černou magii se Severusem chceme mít Harryho pod dohledem." Řekl smutně muž, který musel své dítě 15let urývat. Tak můj bratr je Potter to mi je novinka, ale najednou si uvědomil narůstající pocit ochrany toho nebelvírského chlapce. Draco pochopil, proč působí tak uzavřeně. Poslední dva roky nebyl šťastný ani v přítomnosti přátel. Odpustil mu, ale bál se bratrovy reakce, bál se reakce kouzelnického společenství.
"Povyprávěj nám něco o Harrym. Za chvíli se přemístíme na sídlo Fénixova řádu. To je organizace proti Voldemortovi." Řekla zvědavě, ale i smutně Narcissa.
"Moc ho neznám, ale vím, že je schopný za přátele obětovat život. Má s Voldemortem stejnou hůlku, ale každý je jiný. Harry plný lásky a důvěry, ale on plný zloby, nenávisti. Jsou propojeni jizvou a tak cítí emoce toho druhého. Vyniká v opčm, lektvarech, přeměňování a formulích a famfrpálu. V druhém ročníku když byla otevřena Tajemná komnata tak se při soubojích se zjistilo, že má hadí jazyk. Ještě víc než za přáteli stojí za svým kmotrem Siriusem Blackem. Je pořád jeho kmotr?" zeptal se čirou náhodou Draco.
"Ano je, ale teď je čas na to abychom šli na Ústředí. Potkáš se tam s přáteli tvého bratra tak pozor. Nic jim neříkej."upozornil otec syna.
"Dobře tati, a bude tam i strýček Sirius?"
"Ano bude ten dům patří jeho rodině už od pradávna. Já se na něj docela těším. Jo a ty nesmíš na poradu je první od znovuzrození Voldemorta." Řekla mu matka, která zatím skoro pořád mlčela.
"Tak pojďme, přemístím nás před dům." Řekl Lucius Malfoy své rodině. Draco se chytnul matky a ta se chytla svého manžela a takto se přemístili.
"Přečti si tento papírek." Řekli mu rodiče a tak udělal. Najednou se před ním objevil honosný dům v románském slohu, na kterém se podepsala doba, jako dlouho stál a jaké věci zažil. Zažil a ještě možná zažije vzestup a pád Voldemorta, prozrazení špehů, 1. i 2. světovou válku, ve které kouzelníci pomáhali, taktéž 1. a 2. válku kouzelníků. Ale teď se tu scházeli ti nejlepší z nejlepších a bojovali proti zlu stejně, jako kdysi bojovali jejich rodiče či prarodiče. Toto místo symbolizovalo lepší začátky a konce pro kouzelnický i mudlovský svět.
Ale nikdo nevěděl co se děje v pokoji chlapce, který postavil tomu nejhoršímu zlu již čtyřikrát za svůj krátký život. Tomu mělo být letos 15 let, ale zažil mnohem víc věcí než kterýkoliv dospělý kouzelník. Okusil a přežil všechny kletby, které se nepromíjí. Ale stále měl svou hrdost a odvahu na další cestu životem, i když netušil, co ho čeká a potká během roku a zbytku prázdnin.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama