1.kapitola

7. září 2008 v 18:44 | Sallema |  Vzhůru nohama
Tak další povídku kopíruju.

Austrálie
Jednoho dne Lucius Malfoy seděl spolu se svou manželkou v rodném sídle Malfoyů. Dnes to bylo právě jedenáct let, co jim někdo unesl jejich jediného syna. Syna, který mohl mít vše. Netušili kde je. Po půlroce neustálého hledání se odstěhovali do Austrálie a tam právě teď žijí. Stále to pátrání, které začalo24. prosince, pokračuje. Měli už prohledanou skoro celou zeměkouli a pořád jej nemohli najít. Jako by se do země propadl. Ale ne on žil jako nejslavnější kouzelník. Jejich syna neunesl Albus Brumbál, ale Lily a James Potterovi, kteří po dítěti toužili a nemohli ho mít. Už jim pomalu docházeli síly na to, aby hledali dále, ale oni to nevzdávali, protože tušili, že žije. Tušili, že jejich syn jménem Damien Lucius Malfoy žije.
Narcissu už nebavilo sedět doma a plakat nad rozlitým mlékem. Tak se přihlásila v Anglii, že bude vyučovat obranu proti černé magii v Bradavicích. Lucius jí v tom nakonec nebránil a svolil. Jeho bratr Tobey Malfoy měl syna také v Bradavicích. Tak mu důvěřoval, protože i přes to, co prožili, se stále stýkali. Mohla mít možnost najít svého syna mezi tolika lidmi.
Ve Velké Británii na území Malfoy manor
Harry Potter seděl na zahradě a povídal si se svým spolužákem ze školy. Byl to Draco Malfoy, který byl zařazen do Zmijozelu i když se čekalo, že bude v Nebelvíru. Byli u Malfoyů, protože Harryho rodiče měli nějakou důležitou akci. Byli to nejlepší přátelé, ale netušili ani jeden z nich pravdu, už to mohlo vyjít na jevo, při nástupu do školy.
"Harry, jaké to je mít rodiče tak nepřístupné a ledové? Moji jsou v pohodě a nemám žádné problémy, ale ty jak vidím tak ano," zeptal se Draco.
"Jo mám. Problémů je spousta, které bych chtěl, ať skončí. Myslím si, že ani nejsou moji praví rodiče. Já jsem ve Zmijozelu a oni chodili do Nebelvíru," řekl trochu sklíčeně. Ale po chvíli ticha řekl ještě.
"Víš, že má být letos turnaj tří kouzelníků. Já to zjistil, jak otec přišel z práce a mluvil s matkou, protože měli otevřené dveře."
"Ty vogo. On byl naposledy před asi sto lety. A to se zabil jeden soutěžící. Tak to jo. Jdeš na mistrovství ve famfrpálu?" zeptal se Draco, který byl i zmijozelský chytač.
"Nemůžu, musím jít do té pošahané práce, protože žádné peníze mi nedají. Jsou bohatí jako něco, ale mi nic nedají," rozčiloval se Harry. Nic mu nedali. Musel si od té doby, co začal chodit do Bradavic, vydělávat sám. Tušil proč, ale nechtěl to říkat před Dracem. Všichni věděli, na které straně Potterovi stojí. Nebyli na straně dobra, ale zla. Znal jejich podlé plány a většinou jim zabránil, ale teď to nešlo.
"Chudáku, lituju tě. Ale proč to dělají?" zeptal se Draco
"Hlavně nechápu, proč Sylvii nechávají úplnou volnost a já, abych dřel jako kůň. Ještě prachy vůbec žádné mi nedaj," postěžoval si.
"Pojď. Zahrajme basket," řekl Draco, aby svému příteli pomohl zahnat chmurné myšlenky na jeho život. Věděl, jak trpěl i když se mu nepřiznal. Našel jeho deník, který byl jako jeho život. Bylo pro něj zvláštní číst si i kruté scény, které musel tento kluk prožít.
Nemohl vidět, jak trpí ve škole. Byla to hrůza, nechtěl přijít těm lidem na jméno. Jediná osoba, která za Harrym stála, byl profesor lektvarů a jejich ředitel. On totiž věděl, kdo to doopravdy je.
Právě toto měl být den Dracových narozenin, ale neslavil je teď, protože on dostal spousty dárků a Harry vždycky jenom nějaké drobnosti.
Jak den ubíhal tak měl Harry skleslejší náladu, protože věděl, co jej doma čeká. Nechtěl jít domů, ale když se blížila sedmá hodina tak musel.
U Harryho doma.
"Kde jsi byl, ty tupče," tímto ho přivítal jeho otec James Potter a šlehl ho ohnivým bičem po zádech. Potom zařval, "Jdi do rudého pokoje!" a Harry musel potupně jít. Bál se, i když toto se stalo už vícekrát, ale nikdy ho nevzal do rudého pokoje. Toto byl pokoj, ve kterém mučil ty nejhorší lidi, kteří se jejich rodině postavili do cesty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama