Straý pes

29. srpna 2008 v 20:02 | Sallema |  Slohovky
Jaký může být osud hlídacího psa když už je starý?? 

Byl jednou jeden pes a říkali mu Rek. Jako štěňátko si hrál s dětmi na trávníku, ale když vyrostl, hlídal hospodáři ovce. Hlídal je dobře a pokaždé všechny uhlídal, ale jednoho dne už byl na hlídání starý. Hospodář časem zapomněl na dobré služby, které Rek vykonal a řekl: "Reku, už tě nepotřebuji, protože jsi starý!"
Tak si hospodář koupil nového psa, ale ten byl ještě nezkušený a vychloubal se, jak je dobrý hlídač a všechny ovce uhlídá. Jednou procházel kolem Reka a řekl mu: "Já ti ukážu, jak se hlídají ovce!" Rek byl potom hrozně smutný a velice zoufalý, protože slova, která mu Azor řekl, ho velice ranila. Začal si myslet, že pro hospodáře už vůbec nic neznamená a prostě na něj zapomněl. A tolik věcí se pro Reka změnilo, spal ve stodole místo v boudě, protože v boudě spal Azor.
Jednoho dne Azor hlídal ovce a na pastvu přiběhli vlci. Naštěstí byl Rek schovaný v křoví a pozoroval Azora. Tak to dělal už celou dobu, co u nich nový pes byl. Najednou nový pes nevěděl, co má dělat, protože byl ještě mladý a nezkušený. "Co mám dělat? Co se to děje?" Rek se rozhodl, že mu pomůže a vyběhnul ze své skrýše. Nakonec společnou pomocí vlky zahnali pryč.
Hospodář se rozhodl, že bude o Reka pečovat do té doby, než umře. Tak Rek Azora naučil, jak se hlídají ovce. Potom si už žádný vlk netroufnul ani na Azora, který se změnil z nezkušeného a hloupého psa na dobromyslného a rozvážného.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama