Místo kam se ráda vracím

29. srpna 2008 v 20:05 | Sallema |  Slohovky
Pro každého existuje místečko, kam se rád vrátí. Já se ráda vrátím tady.

Místo kam se ráda vracím.

Když jsem poprvé spatřila to nádherné okolí, pomyslela jsem si, že se tam budu rok co rok vracet. Zatím svoje předsevzetí plním a nevynechala jsem jediný rok se podívat na tu krásu.

Krajina, která se probudí tichá, je smutná, ale když člověk přijede na chatu, příroda se probudí cvrlikáním cvrčků, jemným šeptáním stromů a nejkrásnější pocit přinese pěnící, rozbouřená řeka. Mokrá rosa pokrývá unavenou trávu, která se snažila celou noc si odpočinout. Pohled na krásné srnce prohánějící se tou vlhkou peřinou země by nechal roztát každého. Slunce, které si odpočinulo po celodenním svícení, se vrátí na oblohu a přinese si s sebou nádherné letní červánky.

Nebe se po letní bouřce opět brzy vyjasní a přinese nám další den plný štěstí. V místě, kde se objevil nový den, se můžou objevit hory problémů, na které byste nejraději zapomněli. Uslyším výhružné syčení malého hádka, který se vyhřívá na teplém slunci. Stromy bývají mohutné jako hory a jejich listí tančí v korunách, jako baletky, při hudbě skřivánků. Pláně, které v zimě přikrývá bílý sníh, jsou v létě plné života, naděje a nesmírné krásy. Louky pokrývá pestrá mozaika letních květů, které opilují pilné včelky.

Ráda si lehnu do ještě mokré trávy a poslouchám ticho přírody, přerušované nárazy říční vody do kamenů a do kořenů stromů. Připadám si, jako by mě příroda kolem vyzívala k dlouhé procházce podél břehu řeky Odry. Kolem dokola kvetoucí květiny už nejsou jen malá poupátka jako na jaře, ale mají teď nádherné kalichy pylu. Vracím se zpátky po proudu šumící řeky.

Nemám ráda loučení a to obzvlášť s mým nejoblíbenějším místem. Odjíždím zpět a doufám, že se sem vrátím zase za rok. I když existuje spousta krásných míst, mám nejraději okolí a chatu Mannové studánky ve vojenském prostoru Libavá. Okolí je rozlehlé jako moře a navštěvuji ho rok co rok už osm let.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ... nikíísek ... nikíísek | 7. ledna 2012 v 20:31 | Reagovat

je todle subjektivně zabarvený popis??

2 karoll karoll | 11. listopadu 2012 v 12:49 | Reagovat

nene není :)

3 WaclawB WaclawB | E-mail | 17. ledna 2017 v 15:20 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na mysticsallema.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama